Portal naTemat.pl i moja skromna osoba zapraszamy 18.10.2013 roku na kolejną, trzecią już edycję Warsztatów Komunikacyjnych dla Osób z Niepełnosprawnością Ruchową.

Tym razem, korzystając z uprzejmości firmy Google Poland Sp. z o.o., odbędą się one we Wrocławiu, przy ul. Gen. Józefa Bema 2. Bardzo dziękujemy firmie Google za udzielenia nam gościny!

Osobiście bardzo dziękuję też Anecie Długopolskiej z Fundacji WrOpenUp, która bardzo pomogła nam od pierwszego momentu organizowania tej imprezy.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, będą to profesjonalne, całkowicie bezpłatne, jednodniowe warsztaty dla zainteresowanych niepełnosprawnych.
Podkreślam – w pełni profesjonalne – jakby na sali siedzieli moi najważniejsi klienci, którzy mają mało czasu i potrzebują szybko konkretnych rozwiązań! Uczestnicy poprzednich edycji byli bardzo zadowoleni (patrz linki na końcu notki) i zrobimy wszystko, aby ten wysoki standard utrzymać.

A oto szczegóły:

  • To będą w pełni profesjonalne warsztaty komunikacyjne, na których będziemy rozwiązywać konkretne problemy Uczestników i uczyć zastosowania tychże rozwiązań w praktyce. Żadne przemądrzałe, pseudonaukowe „bla, bla”, żadne lajtowe przekomarzanie się, wykłady czy pogadanki, żaden „coaching”, tylko konkrety, które działają i których Uczestnicy, od następnego dnia, mogą użyć w swoim życiu. Korzystać będziemy ze sprzętu audio-video, więc bądźcie na to przygotowani (nagrania oczywiście na koniec dnia kasujemy). Jak wspomniałem wyżej, te warsztaty będą całkowicie bezpłatne dla Uczestników, no, może aby nie zrobił się z tego podatek od darowizn, zrobimy to za przybicie piątki z każdym z nich :-) Takich możliwości prawie nie ma na otwartym rynku, więc korzystajcie!
  • Warsztaty będą od Uczestników wymagać intensywnej pracy umysłowej, dlatego zapraszamy osoby, które dotknięte są wyłącznie niepełnosprawnością ruchową i które gotowe są przez cały dzień aktywnie pracować nad swoimi umiejętnościami. Po bardzo pozytywnych doświadczeniach, zapraszamy też osoby niewidome lub mające poważne kłopoty ze wzrokiem.
  • Zaczynamy o godz. 10:00, co pozwoli dotrzeć ewentualnym Uczestnikom spoza Wrocławia. Planujemy 7 godzin pracy plus lunch
  • Możliwa tematyka to wszelkie aspekty skutecznej komunikacji międzyludzkiej, negocjacje, rozwiązywanie konfliktów, „sprzedawanie” samego siebie (patrz mój post o wartości rynkowej) i cokolwiek pokrewnego przyjdzie Wam do głowy.
  • Każda z grup będzie liczyła maksymalnie 5-8 osób
  • Proszę wszystkich Czytelników o poinformowanie znajomych niepełnosprawnych o tej możliwości, niemniej każdy chętny powinien zadać sobie trud, aby wysłać do mnie zgłoszenie osobiście.
  • Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, na wszelki wypadek jakiś telefon kontaktowy, krótki opis (po 3 zdania) dwóch konkretnych przypadków, którymi dana osoba chce się zająć. Przykładowy opis przypadku: „Jestem na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie, w której chciałbym pracować. Widzę, że mam pasujące kompetencje, ale prowadzący rozmowę po drugiej stronie ma wątpliwości, czy jako osoba niepełnosprawna będę np. pełnowartościowym pracownikiem/zintegruję się z zespołem itp. Jak to dobrze rozegrać?”. Proszę o konkretne przypadki z Waszego życia, dobrane tak, że jeśli nauczycie się sobie z nimi radzić, to zrobi to największą możliwą pozytywną różnicę dla Was. Zgłoszenia wysyłajcie na adres „kontakt” AT „alexba.eu” z tytułem „Warsztaty Wrocław”
  • W wypadku dużej ilości zgłoszeń przeprowadzimy preselekcję w oparciu o nadesłane przypadki, tak, aby wybrać osoby, dla których, jak wspomniałem wyżej, warsztaty te przyniosą największą możliwą korzyść praktyczną
  • Uczestnicy poprzednich warsztatów mogą też się zgłosić, niemniej pierwszeństwo mają osoby, które dotąd na takich warsztatach nie były
  • Firma Google Poland zapewniła, że mają bardzo sympatyczną stołówkę, do której nas zapraszają. Jeśli ktoś ma jakieś specjalne potrzeby żywieniowe, to też proszę o informację, abyśmy wcześniej mogli znaleźć pasujące rozwiązanie :-)

Jeśli ktoś z Was chciałby najpierw poczytać o poprzednich edycjach i wrażeniach po nich to może to zrobić korzystając z linków:

Jak się zaczęło:

http://alexba.eu/2013-06-27/tematy-rozne/jak-ostatnio-zawiodlem/

 

Koncepcja warsztatów:

http://alexba.eu/2013-07-04/tematy-rozne/bezplatne-warsztaty-dla-niepelnosprawnych/

 

Po pierwszych warsztatach:

http://alexba.eu/2013-07-29/tematy-rozne/bezplatne-warsztaty-dla-niepelnosprawnych-w-warszawie-pare-refleksji/

http://natemat.pl/70069,warsztaty-komunikacyjne-dla-osob-niepelnosprawnych

http://natemat.pl/70079,warsztaty-czyli-o-tym-jak-polubilam-slowo-profesjonalizm

 

Drugie warsztaty w Poznaniu:

http://alexbarszczewski.natemat.pl/72631,druga-edycja-warsztatow-dla-niepelnosprawnych-organizowanych-przez-alexa-i-natemat

http://alexba.eu/2013-08-26/tematy-rozne/druga-edycja-warsztatow-dla-niepelnosprawnych/
Zapraszamy!!