O mnie

 

Poczytaj też co robię zawodowo

What I do (English)

Ten blog to przedsięwzięcie hobbystyczne, którego grupą docelową są młodzi ludzie. Dlatego nie znajdziecie tutaj oficjalnego i sztywnego CV, raczej kilka faktów, które nieco przybliżą Wam moją osobę.

Zacznijmy od małego rysu historycznego :-)
Odkąd pamiętam, byłem człowiekiem ciekawym świata, który tą ciekawość starał się łączyć z różnymi formami tworzenia i może nieco naiwnie brzmiącą chęcią ulepszenia otaczającej mnie rzeczywistości na lepszą :

Wiedziony tą nieco wybuchową mieszanką, jako nic nie wiedzący o życiu młodzieniec wyjechałem w 1981 roku z kraju zabierając ze sobą 100 dolarów, kilka marzeń i całą masę kompleksów z którymi „od zawsze” szedłem przez życie. Wylądowałem w Austrii, gdzie niezależnie od uczęszczania na różne studia zacząłem pobierać znacznie bardziej interesujące, choć czasem nieprzyjemne i kosztowne lekcje życia. Niezwykle pouczającym okresem były pierwsze lata, kiedy mieszkałem w zaadoptowanej piwnicy i niezależnie od pory roku i pogody sprzedawałem gazety na ulicach. Do dziś zdumiewa mnie, jak niskie koszty życia wówczas miałem :-) Były to też moje pierwsze doświadczenia z branżą mediową, dla której do dziś (choć już w zupełnie innym charakterze) zdarza mi się pracować

Po paru innych przystankach (dozorca, agent ubezpieczeniowy, współwłaściciel nie całkiem oficjalnie prowadzonego warsztatu samochodowego itp.) znalazłem pierwszą gospodarczą miłość mojego życia – branżę komputerową

Miałem dość niekonwencjonalne podejście oraz trochę dobrych i kreatywnych pomysłów co spowodowało, iż wkrótce stałem się ofiarą własnego sukcesu. Skończyło się to tym, że przez parę lat byłem właścicielem i jednocześnie niewolnikiem (były to czasy przedinternetowe) niewielkiej firmy produkującej software. Było to bardzo cenne doświadczenie, niemniej doprowadziło mnie ono w stosunkowo młodym wieku do stanu, kiedy nie tylko nie miałem czasu wydawać zarabianych wtedy pieniędzy, ale nawet nie miałem na to siły i energii!!

Ta sytuacja skłoniła mnie do zastanowienia się co tak naprawdę jest dla mnie ważne i po wielu przemyśleniach  postanowiłem postanowiłem rozstać się z IT i zostać trenerem komunikacji międzyludzkiej. Ze względu na zainteresowania i doświadczenie skoncentrowałem się na wszelkich aspektach tejże komunikacji w biznesie (przywództwo, sprzedaż B2B, negocjacje i prezentacje).

Powyższy punkt zwrotny miał miejsce około roku 1991 i odtąd spędzam sporą część mojego czasu szkoląc ludzi w kilku krajach, w trzech językach, dla czołowych firm z kilku różnych branż. To był strzał w dziesiątkę i zaowocował takimi rezultatami dla klientów, że przez te wszystkie lata głównym moim kosztem marketingowym było i jest zamawianie od czasu do czasu nowych wizytówek. Reszta, to klasyczny przykład skuteczności propagandy mówionej, która ciągle jeszcze dba o wystarczający przypływ ciekawych zleceń i zadań.
Mimo tego braku troski o marketing miałem, lub mam przyjemność pracować dla bardzo interesujących, przeważnie międzynarodowych organizacji i firm.

Każda taka współpraca to zazwyczaj okres 2-6 lat, co jest okazją spotkania wielu bardzo ciekawych ludzi, których poznanie znacznie wzbogaca moje życie.

Dziś, mimo iż koncentruję się coraz bardziej na indywidualnym coachingu i mentoringu dla osób na wysokich szczeblach (do CEO włącznie), to ciągle jeszcze przygotowuję topowe zespoły managerskie i sprzedażowe B2B moich najważniejszych klientów. Taka praca z grupami młodych i pełnych energii ludzi to bardzo ciekawe i inspirujące doświadczenie, które chcę kontynuować, niezależnie od innych  zadań. Właśnie dla takich młodszych Koleżanek i Kolegów, a szczególnie tych, których nie mam możliwości poznać osobiście, przeznaczony jest ten blog. Ze względu na wymogi dyskrecji i poufności nie piszę na nim o moich sprawach zawodowych, niemniej jest tyle innych ważnych i ciekawych tematów!

PS: Od 2009 przeprowadziłem się do Warszawy i dzielę z Wami realia normalnego życia w Polsce. Tutaj też najłatwiej jest spotkać mnie osobiście, co mimo moich podróży wcale nie jest takie trudne :-) Jeśli ktoś chce podyskutować w realu przy herbacie lub na  naszych „Power Walks” to serdecznie zapraszam

PPS: Niezależnie od momentu pierwszego wejścia na ten blog zapraszam do przestudiowania również i starszych postów. Moim celem jest, aby co najmniej 80% poruszanych tematów miało bardziej ponadczasowy charakter i było przydatne niezależnie od daty ich przeczytania. Tak samo zapraszam do czytania komentarzy. Na tym blogu toczą się tam często bardzo interesujące dyskusje i pojawiają wypowiedzi idące znacznie dalej niż w oryginalnym poście.