Jak negocjować podwyżkę, to pytanie, które prawie przy każdej okazji zadają mi młodzi ludzie. Na rynku jest sporo pozycji na ten temat, pełnych mądrych, teoretycznych rad i zaleceń. Mimo tego, każda prawie próba praktycznego negocjowania podwyżki w wykonaniu moich młodych przyjaciół obarczona jest poważnymi błędami popełnionymi na różnych, elementarnych drobiazgach. Często te drobiazgi trudno jest wytłumaczyć komuś „na sucho”.
Na Art Business Festival w Krakowie nadarzyła się sposobność, aby „po godzinach” pobawić się takim przypadkiem nagrywając go, a Koleżanka zgodziła się na publikację (wielkie dzięki!!!!). Z tego zmontowałem skrócony, nieco chaotyczny materiał, który mimo tego powinien być przydatny dla młodszych Koleżanek i Kolegów, którzy chcą skuteczniej negocjować podwyżki w firmach, w których pracują.
Dajcie mi proszę znać w komentarzach na YT, czy takie coś ma sens i jest rzeczywiście przydatne, bo nakład pracy był znacznie wiekszy niż zazwyczaj.

 

Ze względu na to, że duzo wartości dodanej zawarte jest w adnotacjach pojawiających sie na video przy tym wpisie na razie zrezygnowałem z wersji audio. Gdyby ktoś jednak potrzeboawał taka okrojona wersje, to proszę o kontakt.

Życze skutecznego negocjowania podwyżki :-)