Czas oficjalnie zaprosić Was na kolejne, chyba w tym roku ostatnie Spotkanie Czytelników Blogu Alexa.

Dziękuję Wam za obszerne wypowiedzi w ostatniej dyskusji na temat formuły, wybaczcie sporadyczne zaangażowanie w nią. Było to rezultatem dość sporego wyczerpania związanego z jednoczesnym wydawaniem książki, sprawami zawodowymi i podróżami, których nie mogłem przełożyć. Jak śpiewał Sinatra, kilkakrotnie w ostatnich tygodniach zdarzało mi się odgryźć większy kawałek, niż mogłem przeżuć. Parę razy głośno cytowałem Danny Glover’a z filmu „Zabójcza broń” – „I am too old for this shit” :-) Szczególnie jak po przepracowanym i niedospanym tygodniu wsiadłem o 6 w samochód i prawie „ciurkiem” w 9 godzin pojechałem do południowej Austrii :-) Kids do not try it at home !!!

No ale do rzeczy.

Spotkanie zaczynamy 19.10 oficjalnie już o 13:00, z możliwością przybycia i rozmów indywidualnych od godziny 12:00

Znów potrzebuje ochotników (2 osoby), którzy na zmianę lub w szczytowym okresie razem zajmą się wydawaniem identyfikatorów gościom, zbieraniem wpisów na posiłki i ew. kierowaniem do szatni. Te osoby powinny być dyspozycyjne w godzinach 12:00 – 13:00

Tak jak zawsze uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, chyba że zdecydujecie się na posiłek (będą 2 zestawy do wyboru) to każdy kosztuje 25 zł. Porozmawiam też z hotelem o możliwości kupienia niedrogiego podwieczorku, bo pewnie posiedzimy sobie trochę . Informacje o posiłkach znajdziecie na końcu tego postu. Tak jak ostatnio będziecie mieli do dyspozycji salę, kawę i herbatę w dowolnych ilościach, które będą opłacone przeze mnie.

Planowany przebieg:

Po uważnym przeczytaniu Waszych wypowiedzi i namyśle postanowiłem nie robić tym razem dużych eksperymentów, generalnie podtrzymując dotychczasową formułę.

„Nieoficjalne” spotkanie tych, którzy mogą przybyć wcześniej zaczynamy o 12:00.

Zaczniemy o 13:00 od sesji dyskusyjnej Q&A, która potrwa do 15:30

Przypominam, że to Wy jesteście odpowiedzialni za tematy i przebieg dyskusji, tak aby była dla większości z Was pożyteczna.

Tak więc lepiej przygotować sobie pytania i nie bać się je zadać. W dotychczasowej formule jesteście w gronie przyjaciół i jest to bardzo bezpieczne. Zgodnie z Waszymi sugestiami postaram się zorganizować „mikrofon przechodni” dla pytających z sali.

Zastanawiam się też nad wyłonieniem najbardziej aktywnych pytających, aby mieli dodatkowe fory przy przyszłych spotkaniach.

Od 15:30 będziemy mogli zająć całą sale restauracyjną i chętni będą mogli posilić się oraz porozmawiać w mniejszych grupach (tak z powodzeniem zrobiliśmy ostatnio).

Myślę, że ta część konsumpcyjno – zapoznawcza może potrwać do 17:30. To pozwoli Wam porozmawiać z większa ilością osób, co chyba Wam pasuje. Pamiętajcie o zasadzie, że do posiłku siadamy z osobami, których nie znaliśmy przed rozpoczęciem spotkania!!

Po posiłku damy mozliwośc wystąpienia na chwilę naszemu zespoołowi Beatboxu :-) bo chyba Wam się to spodobało. Potem, w zależności od potrzeb możemy dalej kontynuować dyskusję, lub popracować nieco nad różnymi przypadkami praktycznymi. Na pewno zabiorę ze sobą kamerę, więc będzie dość duża możliwość popracowania, niemniej potrzebuje przygotowanych uczestników i tematy interesujące dla większej grupy osób. W razie potrzeby będziemy szybko głosować nad propozycjami :-) W międzyczasie zrobimy przerwę na podwieczorek, godzinę jeszcze ustalimy.

Spotkanie kończymy o 22:00, co daje nam w sumie 10 godzin razem, w razie rzeczywistej potrzeby możemy przedłużyć do 23.

Uwaga:

Jeśli będą chętni do kupienia i dostania autografu ;-) , to mogę przywieźć ze sobą pewna ilość egzemplarzy książki (w miękkiej okładce). Ograniczenia logistyczne to:

 • Książki tego wieczoru będą sprzedawane wyłącznie pojedynczo
 • Kupujący powinien przygotować odliczoną należność w gotówce
 • Kupujący otrzyma paragon fiskalny. Jeśli potrzebuje faktury, to proszę o uprzednie przygotowanie kartki z danymi, doślemy ja później mailem

To jest tylko dlatego, bo parę osób wspomniało o chęci posiadania takiej możliwości. Jeśli to zrobimy, to całkiem na „obrzeżu” naszego spotkania, bo jego cel jest inny. Jeśli nikt nie będzie chętny, tez zero problemu, sklep internetowy już powinien działać.

Jak powinno wyglądać zgłoszenie?

Tutaj proszę o uwagę, bo jest kilka zmian:

 • każdy może zgłosić tylko jedną osobę – siebie samego
 • pierwszeństwo mają ci Czytelnicy, którzy są lub byli aktywni w ostatnich dyskusjach. Dlatego do 5.10 godz. 23:55 zgłaszać się mogą wyłącznie osoby, które do dnia 2.10 godz 17:25  opublikowały co najmniej jeden komentarz w dyskusji http://alexba.eu/2013-09-26/tematy-rozne/spotkanie-we-wroclawiu-19-10 Proszę o podanie linku w zgłoszeniu. PROSZE WPISUJĄĆ LINK NIE PODAWAJCIE “HTTP://”  Czyli zamiast http://alexba.eu…..” piszcie tylko “alexba.eu….”
 • od 6.10 godz. 0:01 mogą zgłaszać się Czytelnicy, którzy zamieścili komentarz pod postem http://alexba.eu/2013-09-14/tematy-rozne/po-spotkaniu-13-09-we-wroclawiu/ Proszę o podanie linku w zgłoszeniu. PROSZE WPISUJĄĆ LINK NIE PODAWAJCIE “HTTP://”  Czyli zamiast http://alexba.eu…..” piszcie tylko “alexba.eu….”
 • od 10.10 godz. 0:01 mogą zgłaszać się Czytelnicy, którzy zamieścili na blogu co najmniej jeden komentarz albo post gościnny inny niż zgłoszenie na któreś z poprzednich spotkań. Ich obowiązkiem przy wypełnianiu zgłoszenia (patrz poniżej) jest umieszczenie na samym jego początku linku do własnego komentarza/postu, który pojawił się na naszym blogu. PROSZE WPISUJĄĆ LINK NIE PODAWAJCIE “HTTP://”  Czyli zamiast http://alexba.eu…..” piszcie tylko “alexba.eu….”
 • Od 13.10 godz. 23:56 mogą zgłaszać się pozostali Czytelnicy

Zgłoszenie wygląda nastepująco

 • Piszesz komentarz, w którym deklarujesz, że przyjedziesz
 • Jeśli jesteś w którejś z grup, która może zgłaszać się przed 13.10 to podajesz link do Twojego odpowiedniego komentarza/postu na tym blogu
 • Poniżej piszesz krótko jakie zagadnienia do dyskusji interesują Cię szczególnie
 • Jeśli chcesz, abym z Tobą przerobił jakiś konkretny case (z kamerą) to go krótko opisz (jedno, dwa zdania) abyśmy z grubsza wiedzieli o co chodzi. W miarę możliwości wybierz przypadek dotyczący Twojego życia, relacji i komunikacji z innymi. Jeśli jesteś managerem lub przedsiębiorcą i chcesz zrobić jakiś przypadek z pracownikiem, to musi on być ciekawy dla większości, bo normalnie jest to coś na wewnętrzne szkolenie organizowane przez firmę. Jeżeli przy Twoim zgłoszeniu pojawi się jakiś case, to patrz co ja tam potem dopisze innym kolorem. Jeśli case będzie dobry, to oczekuj ode mnie maila z prośba o przygotowanie szczegółów (bo nie teoretyzujemy, tylko rozwiązujemy konkretne problemy). Zachęcam do skorzystania z tej bezpłatnej możliwości, bo jest stosunkowo rzadka okazja
 • Jeżeli chcesz coś zjeść w trakcie naszego wspólnego obiadu (polecam), to w następnym punkcie deklarujesz który zestaw wybierasz. Zestawy do wyboru są opisane poniżej. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie będziesz mógł przybyć, lub jeść posiłku, to proszę napisz to koniecznie w osobnym poście. Osoby, które rezerwują posiłek, a potem się nie zjawiają wylądują na mojej osobistej czarnej liście.
 • Jeśli ktoś chce kupić na spotkaniu egzemplarz książki, to proszę o tym napisać.
 • BARDZO WAŻNE! Zobaczcie w poprzednim komentarzu jaka liczba stoi przy pozycji „Uczestników razem ze mną”. Jeśli jest ona równa lub większą od 115, to piszesz „Lista zamknięta, tutaj zaczyna się lista rezerwowa”. Jeżeli jest mniej niż 115 dodajesz do tamtej liczby jeden i piszesz „ Uczestników razem ze mną” + suma, którą wyliczyłeś. Kto nie potrafi wykonać tak prostego zadania nie potrzebuje przyjeżdżać na spotkanie

Te wszystkie powyższe informacje powinny w kolejności jak powyżej pojawić się w Waszym zgłoszeniu!

Informacje dodatkowe dla Was:

Zestawy na obiad:

 • Zestaw 1: zupa jarzynowa, ziemniaki puree, karczek w sosie, surówka
 • Zestaw 2: zupa jarzynowa, ryba panierowana , frytki, surówka.

Każdy z zestawów kosztuje 25 zł i biorąc pod uwagę czas naszego spotkania naprawdę warto. Ostatnio były bardzo smaczne, dlatego nie zmieniamy ich. Gdyby ktoś chciał zjeść ten obiad, a nie miał budżetu to niech napisze mi maila, załatwimy to po cichu :-)

Jeszcze jedno.

Bardzo proszę wszystkich o rozejrzenie się, czy nie macie w otoczeniu osób niepełnosprawnych ruchowo lub niewidomych. Powiadomcie je o możliwości wzięcia udziału w bezpłatnych, całodniowych warsztatach z komunikacji 18.10.2013 http://alexba.eu/2013-09-30/tematy-rozne/warsztaty-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia-ruchowa/

Pomóżcie mi zrobić cos dobrego.