Właściwie to chciałem napisać post z podziękowaniami dla wszystkich ludzi, którzy przyczynili się do dotychczasowego powodzenia projektu książki. Jestem jednak zbyt zmęczony, aby zrobić to teraz tak, jak chciałem, dlatego napisze o tym w przyszłym tygodniu.

Teraz, na prośbę Czytelników, którzy zapoznali się już z książką otwieram wątek do dzielenia się ogólnymi wrażeniami po jej przeczytaniu.

 

Wypowiedź Rysia już znacie:

Witaj Alex,

Po pierwsze: WOW !!! Czegos tak pouczajacego juz dawno nie czytalem. Naprawde jestem pod wrazeniem. Fantastyczne zrownowazenie wypowiedzi.
Szczegolnie co mi sie podobalo jak dobrze radzisz sobie z przekazywania wiedzy o sobie i swoich doswiadczeniach bez przekraczania granicy dyskrecji. Oraz to jak uczysz skutecznych zachowan (czasami brutalnych) bez urazania uczuc czytelnika. Po prostu bomba.

Szkoda tylko, ze nie napisales tego 30 lat temu, wtedy wielu zlych rzeczy bym uniknal i zdecydowanie mialbym latwiej. Widze wyraznie, jakie bledy popelnialem (i jakie jeszcze dzis popelniam).

Wszystkiego to opisales w tak latwy do przyswojenia sposob, ze nie wiedze zadnych probllemow, dlaczego ja nie mialbym sie tego nauczyc i skutecznie wprowadzic w zycie (bede wymagac od siebie dyscypliny i porzucenia “niezdrowych” nawykow), bo jeszcze troche zycia mi zostalo, aby wykorzystac te wiedze.”

 

Jeden ze znanych mi top managerów wyraził się bardzo pozytywnie o książce. Mimo że większość zagadnień zna on już z bardzo wielu warsztatów ze mną, uważa, że bardzo dobrze spina ona ważne zagadnienia. Jego wątpliwość polegała na tym, że młodzi ludzie moga pomyśleć, że same umiejętności w relacjach wystarcza do sukcesu w życiu. O tym wspominałem w „Zakończeniu” pisząc:

Trzeba też wyraźnie podkreślić, że same dobre relacje Wam  nie wystarczą do osiągnięcia sukcesu. Musimy jeszcze umieć wnosić pozytywny wkład w rzeczywistość innych osób, organizacji lub całych społeczności, a potem ten wkład odpowiednio sprzedać. To wymaga dodatkowych umiejętności fachowych i sprzedażowych wychodzących poza ramy tej książki.

Inny znany mi top manager i właściciel, po zapoznaniu się z prototypem zamówił 20 sztuk z opcją dokupienia dodatkowych 30 dziękując za dostarczenie mu wartościowych prezentów na Święta :-)

Kilka znajomych Pań z grupy 40+ dzwoniło i sms-owało mówiąc, że książka jest dla nich bardzo wartościowa i lekka w czytaniu.

Poniżej proszę o wypowiedź wszystkich tych, którzy przeczytali już fizycznie te książkę i chcieliby podzielić się ogólnymi wrażeniami.

 

Jeśli macie konkretne pytania lub tematy do dyskusji związane z książką, to prosze o mail na adres ksiazka (at) alexba.eu i wystartujemy odpowiednie wątki. Dajcie mi tylko jeszcze kilka dni czasu na ogarnięcie logistyki