Sytuacja z niewłaściwym działaniem interfejsu sklep- poczta została opanowana paroma dzikimi workarounds, więc mogę podzielić się kilkoma doświadczeniami z samego procesu logistycznego.

Na początek pierwsza wpadka

Klient pisze:
„Witam,
złożyłem zamówienie na czteropak „sukcesu w relacjach” a otrzymałem tylko jedną sztukę. Mój numer zamówienia to XXX/2013. Czy muszę jakoś udowadniać zaistniałą sytuację, czy w procedurach realizacji gdzieś da się do tego dojść że nastąpiła pomyłka?
Pozdrawiam”

Moja odpowiedź w sprawie:
Witam
Bardzo przepraszam za niedogodność. Oczywiście wierzę na słowo i jutro wyślemy kolejny czteropak. Tę otrzymaną książkę proszę zachować wraz z przeprosinami za niedogodności. Jedyne wytłumaczenie tej pomyłki, to błędne przyklejenie etykiety adresowej (czyli ktoś zamówił pojedynczy a dostał czteropak :-)) przed sama wysyłką….”
Ktoś inny  z poniedziałkowej wysyłki dostał więc trzy dodatkowe książki. Na zdrowie :-)
W międzyczasie uszczelniłem procedurę, aby coś takiego się nie powtórzyło.

Inny klient pisze:
Czekając na przesyłkę zauważyłem, że w danych na stronie zabrakło ulicy jest tylko sam numer domu i mieszkania. W danych do faktury jest tak samo. Mam obawy, że na paczce z książkami brakuje w adresie ulicy i dlatego oczekuje taki długi czas na przesyłkę. Czy nie mają państwo zwrotu przesyłki skierowanej do mnie ?

Ja

Witam

 Niestety sprawdzenie przesyłki w układzie śledzenia Poczty pokazuje, że została ona na mój koszt odesłana do Warszawy :-(
 Jestem do poniedziałku jestem poza Warszawą, odbiorę ja we wtorek i wyslemy Panu pod warunkiem otrzymania pełnego adresu :-)
Pozdrawiam
Alex
Klient
Dziękuje za odpowiedź i przepraszam za problem. Czy mam zwrócić pieniądze za koszt odesłania paczki do Warszawy ?
Mój pełen adres :….
No jak klient pokazuje klasę, to my też nie jesteśmy dłużni :-)
Witaj

Nie ma problemu,pójdzie na koszt firmy :-) 

Wyślemy jutro z pozostałymi książkami

Pozdrawiam i życzę miłej lektury
Alex

W ogóle, podawanie adresu jest czasem wyzwaniem. Zdarzają się przypadki, że ktoś poda sama ulice, albo sam numer domu :-) Interpretuję to pozytywnie jako efekt podekscytowania przyjściem książki i jak wychwycę, to uprzejmie proszę o uzupełnienie.
Jak ktoś zamawia do jakiegoś biurowca, lub centrum biznesowego, to proszą o pełny adres w komentarzach, bo czasem robi sie z tego kombinacja, przy której poczta jest bezradna a ja płacę za zwrot.
Dziś wysłałem do 30 Klientów następujący mail:
Drogi KliencieOd pewnego czasu widzę w systemie Twoje zamówienie, po którym nie nastąpiła żadna płatność.Jeśli po jego złożeniu zdecydowałeś się jednak nie kupować tej książki, to oczywiście masz do tego pełne prawo i, choć żałując, proszę Cię tylko o krótką informację abym Twoje zamówienie anulował.Jeśli masz jakiekolwiek trudności z dokonaniem płatności, lub co gorsza dokonałeś płatności i nie otrzymałeś faktury ode mnie, to proszę Cię niezwłocznie powiadom mnie o tym, bo to oznacza jakiś problem, o którym nic nie wiem. W wypadku trudności postaramy się znaleźć jakieś rozwiązanie, w wypadku niezaksięgowania (dotąd zdarzył się jeden na prawie 500 zamówień, spowodowany błędem na linii bank klienta –transferuj.pl) podejmiemy natychmiastowe działania, aby sprawę wyjaśnić. 

Zależy mi na Twoim zadowoleniu, nie tylko z książki, ale i z całego procesu jej kupowania.

 Pozdrawiam serdecznie

Alex”

Generalnie, po ustabilizowaniu sytuacji z logistyką, jeśli ktoś przelał pieniądze to tego samego dnia, a najpóźniej w ciągu 24 godzin otrzymuje ode mnie mailem fakturę VAT, a wysyłka ma miejsce co najmniej w środę i sobotę, czasem poniedziałek. Jeśli ktoś nie otrzymał faktury VAT, to trzeba się zdziwić i napisać do mnie (podając numer zamówienia i transakcji), bo może być problem na linii Wasz bank-transferuj, o którym nic nie wiem. W takim wypadku moje interwencja dotąd błyskawicznie załatwiała sprawę.
Tyle na razie, może kogoś zainteresują, lub zainspirują te doświadczenia.
PS: Jak dotąd, od 7.10 18:00 sprzedało się grubo ponad 900 książek, co jest chyba, jak na lamenty o słabym czytelnictwie w Polsce, niezłym wynikiem :-) Dziękuję wszystkim za zaufanie!