Ponieważ wyłoniła się spora grupa kibiców wydania tej książki (plus rzesza cennych doradców), to kilka słów o postępie prac.

Mam za sobą ostatnią (jak myślę :-)) rewizję tekstu książki, tym razem zmian było już niewiele, ale trzeba było wszystko przejrzeć

last review

Żadnej książki nie przeczytałem w życiu tyle razy, co „Sukces w relacjach międzyludzkich” !!!

Dziś w drukarni pokazano mi tez próbny wydruk okładki, abym zobaczył jakie naprawdę kolory będzie ona miała. Użyto do tego szybkiego prototypu w pdf, gdzie rozjechał się format, więc Czytelnicy graficy niech nie podnoszą alarmu, że niektóre elementy są za blisko krawędzi, a czcionka słowa „Alex” nie pasuje do reszty , nie mówiąc już o prawie dwa razy większym formacie :-) Tutaj chodziło tylko o kolory!!

Wybrałem tez ostatecznie papier, na którym książka będzie drukowana, jak też krój i wielkość czcionki. Jak chyba widać na zdjęciu, będzie to czcionka z szeryfami, inaczej niż w wersji roboczej. Całość powinna być jeszcze łatwiejsza do czytania i sprawiać miłe wrażenie.

20130903_154228-2

W czwartek spotykam się z Panią z Poczty Polskiej, porozmawiamy o możliwościach wysyłki do Was.

Jestem jeszcze w lesie z kwestiami strony internetowej i sklepu internetowego, ale za nie zabiorę się już jutro, jak tylko wrócę od klienta.

Myślę też intensywnie, jak to zrobimy z wersją epub/pdf/mobi, ale najpierw potrzebuję chyba trochę ostudzić moją głowę i przez dzień robić coś innego :-)

Aha, jak dobrze pójdzie, to na spotkanie we Wrocławiu zabiorę już wydrukowany prototyp książki (bez elementów lakierowanych na okładce).

Z innych ciekawostek, to na razie zgłosiliście chęć zakupu grubo ponad 800 książek, co jest bardzo motywujące, bo przecież na razie nie ma ani „produktu”, ani specjalnej promocji, tylko sobie dyskutujemy „w rodzinie” :-)

Do usłyszenia wkrótce