Znowu post o książce!!! Ja wiem, że niektórzy z Was zaczynają się niecierpliwić moją monotematycznością w ostatnich miesiącach :-)

Na  usprawiedliwienie mam:

  • ta monotematyczność rozciąga się chwilowo nie tylko na blog, ale na inne dziedziny mojego życia
  • przy okazji ćwiczę ciekawy business case startupu na małym budżecie, którego wnioskami podzielę się z Wami
  • po 6 latach pisania o rzeczach ważnych dla Was, mogę chwilkę popisać o tym, co mnie zajmuje ? ;-)

Macie zrozumienie dla mnie? :-)

A teraz do rzeczy. Książka przez internet sprzedaje się bardzo dobrze i to mnie ogromnie cieszy. Nie chodzi tutaj o ekonomiczną stronę przedsięwzięcia, ale o fakt, że być może mogę się przyczynić do poprawy jakości życia wielu ludzi.Z drugiej strony wiele osób, którym mogłaby się ona przydać nie korzysta z sieci tak jak my, część chciałaby książkę wziąć do ręki. Nie chcę takich potencjalnych Czytelników wykluczać i dlatego pozycja powinna być też dostępna fizycznie w wielu miejscach, szczególnie mniejszych ośrodkach. Z powodów ideologicznych nie zamierzam w tej chwili iść do wielkich sieci i dystrybutorów, wolę dać naprawdę dobry towar mniejszym, zaangażowanym księgarniom. Na początek wybraliśmy w internecie 50 obiecujących księgarń i do każdej napisałem maila, który znajdziecie poniżej. Odpowiedziały (tylko) cztery i w trzech z nich książki już stoją, bądź w przypadku Szczecina są w drodze. Pozostałe albo zignorowały moje pismo, albo potrzebują więcej czasu do namysłu :-)

W związku z tym mam do Was prośbę: Jeśli w Waszym mieście jest jakaś sympatyczna księgarnia, gdzie Waszym zdaniem dobrze byłoby wstawić tę książkę to proszę o informację na kontakt (at) alexba.eu

Gdybyście potrzebowali mojego listu i opisu książki w ładnym pdf to jest on do ściągnięcia tutaj

Sam list wkleję poniżej.

Dziękuję za Wasze wsparcie

———————————————

Szanowni Państwo

Zwracam się do Państwa z propozycją wprowadzenia do sprzedaży w Państwa księgarni mojej książki pt. „Sukces w relacjach międzyludzkich”. Książka ukazała się na rynku 9.10 br. i będąc dostępną dla Kupujących wyłącznie poprzez stronę internetową www.sukceswrelacjach.pl, zaledwie w  ciągu pierwszych 2 tygodni sprzedała się w ponad 1000 egzemplarzy (stanowi to 1/3 początkowego nakładu). W chwili obecnej zrealizowana sprzedaż to ok. 1200 sztuk.

Wysoka sprzedaż wynika z mojej bardzo dobrej reputacji zawodowej oraz z faktu, że jest to współczesna, praktyczna i napisana lekkim językiem książka, trafiająca w potrzeby bardzo różnych grup czytelników, co potwierdzają m.in. informacje zwrotne, jakie otrzymuję od Czytelników.

Fakt pominięcia klasycznego wydawcy i dystrybutorów wynika z mojego przekonania o pewnej dysfunkcyjności tego systemu oraz o współczesnych możliwościach w pełni profesjonalnego wydania i sprzedaży książki poza tą utartą ścieżką. Moje dotychczasowe doświadczenia w pełni potwierdzają te założenia, a profesjonalność wydania (Drukarnia Sowa sp. z o.o.) mogą Państwo ocenić, trzymając gotowy egzemplarz w ręku.

Następnym krokiem jest udostępnienie tej pozycji w wybranych, zaangażowanych księgarniach, którym (oprócz oczywistego zarabiania pieniędzy) zależy na innych wartościach, niż maksymalizacja sprzedaży zadrukowanego papieru. Stąd też moja propozycja kierowana do Państwa.

Księgarnie, które zechcą sprzedawać tę książkę, będą wymienione na stronie www.sukceswrelacjach.pl w dolnej części sekcji „Cennik”, co przyczyni się do ich dodatkowej promocji.

Pytania do Państwa:

  • Czy i na jakich warunkach są Państwo zainteresowani sprzedażą tej książki?
  • W wypadku pozytywnej odpowiedzi na powyższe, jakiego dodatkowego wsparcia mogę Państwu udzielić?

Uprzejmie proszę o odpowiedź na mail (mój mail :-))

 

Pozdrawiam serdecznie

Alex W. Barszczewski

(tu wszelkie namiary)

Informacje o książce:

Tytuł: „Sukces w relacjach międzyludzkich”
Autor: Alex W. Barszczewski

Wydanie I

ISBN 978-83-937910-0-2
Stron: 236
Format: A5
Oprawa: miękka
Każdy egzemplarz oddzielnie foliowany
Cena detaliczna: 35 zł
Strona internetowa: www.sukceswrelacjach.pl (możliwość zapoznania się obszernymi fragmentami książki i spisem treści)
Opinie czytelników: http://www.sukceswrelacjach.pl/?p=31 oraz http://alexba.eu/?p=3372
Blogi autora: www.alexba.eu oraz http://alexbarszczewski.natemat.pl/
FB autora: https://www.facebook.com/alex.barszczewski

ksiazka_AB_01_01