Kliknij dla wszystkich dotychczasowych odcinków …

Od bardzo wielu lat „Życie pełne życia” było moim mottem życiowym, które w miarę możliwości starałem się urzeczywistnić. Powstało ono kiedy mieszkałem w krajach niemieckojęzycznych i jego pierwotna wersja to była „Ein lebenvolles Leben”, po przeprowadzce do Polski zamieniłem ją na wersję w ojczystym języku.

Zastanawiałem sie ostatnio, co użytecznego mógłbym dać Wam i doszedłem do wniosku, że autentyczna rozmowa na temat różnych praktycznych aspektów takiego podejścia do życia może być przydatna dla wielu ludzi, niezależnie od tego, jak ich cele i wyobrażenia o życiu mogą różnić się od moich. Stąd ten eksperyment.

Jest to eksperyment w pełnym tego słowa znaczeniu bo:

  • Nie licząc nagrań moich wystąpień i dyskusji, jest to pierwszy raz, kiedy pomyślałem o temacie, trochę poukładałem sobie w głowie co chcę powiedzieć, a potem spontanicznie to powiedziałem.
  • Po raz pierwszy muszę sobie poradzić z wyzwaniami technicznymi wyprodukowania materiału do YouTube korzystając z mojej wiernej kamery treningowej i nowego dla mnie programu Adobe Premiere Elements 13. W obsłudze tego ostatniego jestem na etapie uczącego się początkujacego, co pewnie widać na rezultacie końcowym. Ale obiecuję popracować nad tym i z czasem będzie lepiej :-)
  • Nie mam pojęcia ile osób będzie chętnych do takiej formy kontaktu ze mną.
  • Nie mam pojęcia jak długie robić poszczególne odcinki, czy tak jak w tym poruszyć w ciągu 5-6 minut parę przemysleń, ewentualnie uzupełniając je w poście na blogu, czy np. robić odcinki jak TED, czyli ok. 18 minutowe?

Tak czy inaczej, miałem dziś przednią zabawę robiąc coś całkiem nowego i chętnie będe to kontynuował.

Wam będę bardzo zobowiązany za:

  • Wszelkie uwagi dotyczace spraw technicznych, formy itp. Jesli np. ktoś wie, dlaczego film na komputerze ma wyraźnie większą ostrość niż ten na YT, mimo użycia ustawień HD przy transferze, to bardzo proszę o kontakt
  • Wszelkie pytania, na które chcielibyście, abym odpowiedział w poszczególnych odcinkach. Możecie je zadawać tutaj w komentarzach, na moim FB, G+ czy na Twitterze @alexba

Zapraszam do wypowiedzi.