To juz czwarta edycja takich warsztatów, które tym razem odbędą się 8.03 w Warszawie, a gościć będziemy w nowym biurowcu Grupy Żywiec S.A. który jest w pełni dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych.

A oto szczegóły:

• To będą w pełni profesjonalne warsztaty komunikacyjne, na których będziemy rozwiązywać konkretne problemy Uczestników i uczyć zastosowania tychże rozwiązań w praktyce. Żadne przemądrzałe, pseudonaukowe „bla, bla”, żadne lajtowe przekomarzanie się, wykłady czy pogadanki, żaden “coaching”, tylko konkrety, które działają i które Uczestnicy od następnego dnia mogą użyć w swoim życiu. Korzystać będziemy ze sprzętu audio-video, więc bądźcie na to przygotowani (nagrania oczywiście na koniec kasujemy). Te warsztaty będą całkowicie bezpłatne dla Uczestników, no może aby nie zrobił się z tego podatek od darowizn, zrobimy to jak zwykle za przybicie piątki z każdym z nich :-) Takich możliwości praktycznie nie ma na otwartym rynku, więc korzystajcie!!

• Warsztaty będą od Uczestników wymagać intensywnej pracy umysłowej, dlatego tym razem zapraszamy osoby, które dotknięte są wyłącznie niepełnosprawnością ruchową lub niewidome i które gotowe są przez cały dzień aktywnie pracować nad swoimi umiejętnościami.

• Możliwa tematyka to wszelkie aspekty skutecznej komunikacji międzyludzkiej, negocjacje, rozwiązywanie konfliktów, „sprzedawanie” samego siebie (patrz mój post o wartości rynkowej) i cokolwiek pokrewnego przyjdzie Wam do głowy.

• Każda z grup będzie liczyła maksymalnie 5-8 osób, co gwarantuje bardzo wysoki stopień zindywidualizowania pracy i rezultatów praktycznych

• Proszę wszystkich Czytelników o poinformowanie znajomych niepełnosprawnych o tej możliwości, niemniej każdy chętny powinien zadać sobie trudu, aby wysłać do mnie zgłoszenie osobiście.

• Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, na wszelki wypadek jakiś telefon kontaktowy, krótki opis (po 3 zdania) dwóch konkretnych przypadków, którymi dana osoba chce się zająć. Przykładowy opis przypadku: “Jestem na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie, w której chciałbym pracować. Widzę, że mam pasujące kompetencje, ale prowadzący rozmowę po drugiej stronie ma wątpliwości, czy jako osoba niepełnosprawna będę np. pełnowartościowym pracownikiem/zintegruję się z zespołem itp. Jak to dobrze rozegrać?” Proszę o konkretne przypadki z Waszego życia, dobrane tak, że jeśli nauczycie się sobie z nimi radzić, to zrobi to największa możliwą pozytywną różnicę dla Was. Zgłoszenia wysyłajcie na adres “kontakt” AT “alexba.eu” z tematem „Warsztaty”

• W wypadku dużej ilości zgłoszeń przeprowadzimy preselekcję w oparciu o nadesłane przypadki, tak aby wybrać osoby, dla których, jak wspomniałem wyżej, warsztaty te przyniosą największą możliwą korzyść praktyczną

• Grupa Żywiec S.A. obiecała nam catering, za co też serdecznie dziękuję. Jeśli ktoś z uczestników ma jakieś szczególne ograniczenia lub potrzeby w tym względzie, to proszę o informację, abyśmy wcześniej mogli znaleźć pasujące rozwiązanie
To wszystko, co na razie przychodzi mi do głowy.
Zapraszam serdecznie do zgłaszania się, a jeśli coś jest niejasne, to do pytania w komentarzach.

Kilka linków do relacji o poprzednich warsztatach, możecie zobaczyć, że naprawdę robimy coś wartościowego:

Po pierwszych warsztatach:

http://alexba.eu/2013-07-29/tematy-rozne/bezplatne-warsztaty-dla-niepelnosprawnych-w-warszawie-pare-refleksji/

http://natemat.pl/70069,warsztaty-komunikacyjne-dla-osob-niepelnosprawnych

http://natemat.pl/70079,warsztaty-czyli-o-tym-jak-polubilam-slowo-profesjonalizm

Drugie warsztaty w Poznaniu:

http://alexbarszczewski.natemat.pl/72631,druga-edycja-warsztatow-dla-niepelnosprawnych-organizowanych-przez-alexa-i-natemat

http://alexba.eu/2013-08-26/tematy-rozne/druga-edycja-warsztatow-dla-niepelnosprawnych/

Trzecie warsztaty we Wrocławiu:

http://natemat.pl/79165,iii-edycja-warsztatow-alexa-i-natemat-pl-dla-osob-niepelnosprawnych

http://natemat.pl/79269,alex-barszczewski-wybitny-ekspert-ktory-pozostal-czlowiekiem

PS: Ostatnio zwróciła się do mnie Pani z organizacji osób niesłyszących, czy byłoby możliwe, aby zrobić coś podobnego dla nich. Dla mnie byłaby to całkowita nowość, bo wszystko musiałoby być tłumaczone na język migowy. W przyszłym tygodniu spotkamy się, aby to omówić, ze zrozumiałych powodów nie można tego zrobić telefonicznie. Jeśli coś ustalimy, to też ogłosimy dla ogółu zainteresowanych.