Jak wiecie, będąc wiekowo w grupie podwyższonego ryzyka i mając jednocześnie dobre życie staram się zminimalizować ryzyko, że pożegnam się z Wami z powodu kombinacji wirusa i tekturowego państwa w którym żyjemy. Dlatego, jak przy każdym zarządzaniu nieznanym do końca, potencjalnie niebezpiecznym ryzykiem, dbam o to, aby być faktycznie poinformowanym.

Dziś ma dla Was ciekawy i bardzo aktualny materiał z Eastern Virginia Medical School, Norfolk, VA. Jest on co prawda przeznaczony dla lekarzy, niemniej rysunki, z których jeden zamieszczam poniżej , dobrze tłumaczą, jak przebiega infekcja, jeśli już do niej dojdzie, a fragment „Prophylaxis” zdecydowanie warto przeczytać i wziąć sobie do serca też sam początek:

„It should be noted that there is no cure or Magic-bullet for the prevention or treatment of COVID-19. While there is extremely limited data, the following “cocktail” may have a role in the prevention/ mitigation of COVID-19 disease. This cocktail is inexpensive, safe, and widely available.”

Przeczytajcie sobie całość: https://www.evms.edu/…/EVMS_Critical_Care_COVID-19…

W paru punktach dawki różną się nieco od stosowanych przeze mnie (oni są bardziej konserwatywni z wit. D i Quercetin), stosują profilaktycznie więcej cynku. Nie spotkałem się ze stosowaniem profilaktycznie famotydyny (substancja podobna do ranitydyny która można bez recepty kupić w Polsce na zgagę), czy melatoniny. Zbadam to w literaturze, jeśli są chętni to podzielę się tutaj wynikami.

Podaję to wszystko w celach czysto informacyjnych, ale może przyda się to komuś z Was.
Jeśli uznacie to za przydatne, proszę polajkujcie i poszerujcie, przyda się większej grupie ludzi.

PS: Dyskusja na ten temat odbyła się na facebooku
https://www.facebook.com/groups/430626737516740/permalink/774010849844992/