Poniewaz z jednej strony dostaję coraz więcej maili od osób zainteresowanych zawartością naszego eksperymentalnego programu szkoleń dla prawnikow, a z drugiej razem z Uczestniczkami postanowilismy prowadzić go w sposób otwarty, to z przyjemnościa publikuję wiadomośc, którą właśnie do nich wysłałem.

Na poprzednim spotkaniu dokładnie omawialiśmy konkretne przypadki negocjacyjne uczestniczek i do każdego wypracowaliśmy zarówno strategię działania, jak i konkretne zagrania i wypowiedzi.  Uczestniczki uznały to za bardzo wartościowe, więc „pomęczę” je trochę z praktycznego zastosowania tego wszystkiego z żywym i niełatwym przeciwnikiem.

Dzisiejszy mail:

„Witajcie

 Zapewne zastanawiacie się, czym bedziemy zajmować sie w najbliższa niedzielę :-)
 
Poniewaz celem naszych warsztatów jest nie tylko dowiedzenie się „jak” radzić sobie z trudnymi sytuacjami, lecz też praktyczne opanowanie tych umiejętności, to po rozgrzewce zaczniemy od tego, że będziecie negocjować ze mną Waszy przypadki, które omówilismy poprzednim razem. Tak więc siegnijcie do notatek i potrenujcie nieco :-) Na poczatek będę przeciwnikiem, który co prawda wykorzysta każdą Waszą słabość i potknięcie, ale będzie grał fair i bez prób onieśmielania Was. 
W praktyce będzie to wygladało tak, że każda z Was siądzie na „gorącym krześle”, zrobi mi krótki opis sytuacji i pozycji, którą przyjąłby Wasz przeciwnik, a potem powalczymy :-) 
Myslę, że przez cały dzień zrobimy dwie rundy takich negocjacji każdego z Waszych przypadków razem z omówieniem ich na wideo, chyba że któraś z Was pokona mnie w pierwszej :-)
 
Dodatkowo, jesli czekają Was jakieś inne ważne negocjacje, to możemy krótko omówić strategię do nich i konkretne wypowiedzi, które Wam pomogą.
 
Podczas całego spotkania, poza ćwiczeniami przed kamerą, będe od czasu do czasu konfrontował Was z niespodziewanymi, często absurdalnym zarzutami. Na trzecim spotkaniu spodziewam się już prawidłowej reakcji z Waszej strony :-)
 
PS: Dla tych z Was, które dołączyły dopiero w zeszłym tygodniu, rozgrzewka polega na krótkiej,lecz bardzo intensywnej potyczce słownej ze mną, gdzie wykorzystuję wszystkie możliwe nieczyste chwyty i zagrywki, oraz z uwielbieniem atakuję Was ad personam celujac w Wasze indywidualne słabości :-) 
 
Życzę Wam udanego tygodnia i do zobaczenia :-)
Alex”