Korzystanie z tej strony

Istotne zagadnienia

Jak korzystać z tego serwisu:

Przede wszystkim, niezależnie od momentu pierwszego wejścia na ten blog zapraszam do przestudiowania również i starszych postów. Moim celem jest, aby co najmniej 80%  poruszanych tematów miało bardziej ponadczasowy charakter i było przydatne niezależnie od daty ich przeczytania. Tak samo zapraszam do czytania komentarzy. Na tym blogu toczą się tam często bardzo interesujące dyskusje i pojawiają wypowiedzi idące znacznie dalej niż w oryginalnym poście.

Trochę techniki:

Wskazówki te przeznaczone są dla Czytelników nieobeznanych bliżej z RSS i tzw. agregatorami newsów. Abyś nie musiał za każdym razem sprawdzać na mojej stronie, czy jest jakiś nowy post możesz bezproblemowo zrobić jedną z dwóch rzeczy:
1) zaabonować blog przez e-mail. W tym przypadku będziesz otrzymywał wszystkie nowe posty w Twojej poczcie elektronicznej. Zadbaj tylko, aby Twój filtr spamu nie blokował przesyłek z adresu feedblitz@mail.feedblitz.com

2) jeśli chcesz śledzić więcej blogów, a podobnie jak ja nie masz czasu lub ochoty na instalację odpowiedniego oprogramowania, to możesz skorzystać z agregatora do którego będziesz miał dostęp przez przeglądarkę. Osobiscie używam Bloglines, który jest darmowy i pozwala nie tylko na śledzenie blogów, lecz też na zbieranie wycinków z artykułów itp.
Aby zaabonować tam blog kliknij po prostu na odpowiedni przycisk i wykonaj instrukcje pokazujące się na ekranie. Dla Twojej wygody zamieściłem parę innych przycisków ułatwiających abonament poprzez inne popularne serwisy takie jak Yahoo, Google & Co.


Gdybyś miał jakiekolwiek problemy, bądź pytania to napisz do mnie na Alex.Barszczewski (at) gmx.com
Polityka prywatności
Pisanie komentarzy wymaga jedynie podania adresu e-mail, który nie będzie publikowany na blogu. Adres ten służy wyłącznie do zarejestrowania się w systemie i nie będzie udostępniany osobom trzecim, chyba że zostanę do tego zmuszony wymaganiami prawa.Software serwera, na którym znajduje się ten serwis rutynowo zapamiętuje adres IP korzystającego, godzinę dostępu, pliki, które czytano itp. standardowe informacje. Z czystej ciekawości oglądam czasem te dane korzystając z programu AWStats . Nie prowadzę żadnych innych operacji na tych danych, jak też nie udostępniam ich osobom trzecim, chyba że będę do tego zmuszony wymaganiami prawa.
Subskrybcja e-mailowa tego serwisu funkcjonuje w oparciu o serwis Feedblitz, którego polityka prywatności widoczna jest po kliknięciu powyższego linku.
Subskrybcja RSS z użyciem proponowanych przycisków odbywa się przy pomocy serwisu FeedBurner, którego politykę prywatności można przeczytać klikając na powyższy link.Oba serwisy należą do światowej czołówki w tym zakresie a ich polityka prywatności jest powszechnie akceptowana. Linki do stron spoza tego serwisuW moich postach podaję ewentualnie linki do stron trzecich, które w momencie ich publikowania, zawierają według mojej najlepszej wiedzy informacje wartościowe dla czytelników. Nie mam żadnej kontroli nad tymi serwisami i jeśli ich zawartość w dowolnym momencie naruszałaby obowiazujące prawo lub dobre obyczaje, to zdecydowanie dystansuję się od niej i proszę o niezwłoczne powiadomienie mnie celem usunięcia tych linków z niniejszego serwisu. Nie mam też kontroli nad polityką prywatności tychże stron, która może odbiegać od mojej.

Wykorzystanie zawartości tego serwisu

Serwis ten służy wyłącznie wymianie myśli, wiedzy i spostrzeżeń i jest niekomercyjnym hobby autora. Nie jest pomyślany jako jakakolwiek forma poradnictwa, czy terapii. Osoby wykorzystujące zawarte w tym serwisie informacje robią to na swoją wyłączną odpowiedzialność.