W ostatni weekend rozpoczęliśmy już praktyczne zajęcia projektu Top Gun 2016 KRK.

Zgodnie z obietnicą, zamieszczać będę krótkie, ogólne relacje z tego, co robimy, więc czas na pierwszą.

Jak zwykle na pierwszym roboczym spotkaniu ustaliliśmy jeszcze raz reguły poufności, czyli co z tego co robimy może pojawić się na zewnątrz, a co nie. Poprosiłem Uczestników o dodatkową zgodę, aby wolno mi było w uzasadnionych wypadkach powiedzieć coś więcej na temat każdego z nich. Okazało się, że jak zwykle sporo bardzo różnych osób śledzi moje działania pro bono i zdają sobie sprawę, że jak ktoś się już dostał do mojego programu, to musi być naprawdę dobry. Stąd zaczęły się pojawiać różne delikatne zapytania z dość atrakcyjnych miejsc, więc dlaczego nie otworzyć komuś tych, czy innych drzwi ? :-)

Każdy uczestnik został tez uprzedzony, że o ile znają mnie jako sympatycznego i ciepłego człowieka, to niech nie licza na takie nastawienie na warsztatach. Głównym celem jest nauczenie się sprawności i sposobu myślenia znacznie przewyższającego to, co reprezentuje tzw. ogólna populacja, a to nie jest proces ani łatwy, ani całkiem przyjemny, bo kto lubi co chwila wjeżdżać w betonową ścianę :-) A ja się dopiero rozgrzewam!

Klasycznym tematem pierwszego spotkania było sprzedawanie siebie w spójny, skuteczny i wiarygodny sposób. Dokładnie tak, jak sprzedają siebie ludzie startujący do najwyższych stanowisk w dużych firmach. Wymaga to dość świeżego spojrzenia na siebie i pozbycia się różnych szkodliwych nawyków myślenia i wyrażania. Sądzę, że to był bardzo wartościowy kawałek zajęć, który koniecznie będziemy kontynuować.

Praktyczne rozwiązywanie aktualnych wyzwań negocjacyjnych zapełniło nam resztę czasu i myślę że było też wartościowe dla uczestników. Jakie to były kazusy, niestety nie mogę zdradzić.

W niedzielę zaczynamy Grupę Warszawską, będę raportował :-)