Zgodnie z Waszymi życzeniami, będę wkrótce zamieszczał materiały związane z osiągnięciem faktycznej jakości życia i niestety trzeba będzie zacząć od kilku “czerwonych pigułek”.

Pierwsze będą dotyczyć różnych źródeł naszej wiedzy i na dzień dobry muszę powiedzieć o bardzo często rozpowszechnionych i powszechnie uznanych (!!!) źródłach:

  1. przekazujących nam “wiedzę”, która w skrajnych przypadkach może być niebezpieczna dla naszego zdrowia i życia
  2. przekazujących “wiedzę” naukowo brzmiącą, lecz w gruncie rzeczy będącą niezbyt jasnym bełkotem i autopromocją nadawcy
  3. przekazujących nam wiedzę typu “prawdziwe lecz w praktyce bezużyteczne”

To byłyby super czerwone pigułki na początek!

Wyzwanie polega na tym, że dając konkretne przykłady z polskiego rynku na pewno nie pozyskam sobie przyjaciół i na pewno będę musiał przed każdą publikacją skonsultować ją z moim adwokatem Karolina Gorczyca – Barszczewska 🙂

Muszę sobie odpowiedzieć, czy to jest dla mnie warte zachodu, czy lepiej dzielić się takimi rzeczami w zamkniętym gronie, bo na przykład z ponad 1500 członków tej grupy tylko kilkudziesięciu pofatygowało się odpowiedzieć na moje proste pytania z postu opublikowanego 23.11?

Aby nie zostawiać Cię z moim dylematem, lecz też czymś konkretnym, to gorąco polecam zapoznanie się z opublikowanym kilka dni temu artykułem z New York Times. Najlepiej na dużym ekranie i scrollując kółkiem myszki. Żadna z twarzy, które zobaczysz nie istnieje w rzeczywistości, wszystkie powstały jako rezultat działania Sztucznej Inteligencji!!! I nawet na dużym monitorze (u mnie 24”) jak nie wiesz na co patrzeć (np. na biżuterię), to trudno zorientować się, że to nie są realni żyjący ludzie.

Artykuł poniżej tej prezentacji napisany jest łatwym angielskim, warto przeczytać a na dole są przykłady, jak sam, pojedynczymi suwakami możesz zmieniać wiek, rasę, nastrój itp. postaci na obrazie.

Potem zastanów się, co z tego wynika dla Twojego postrzegania rzeczywistości i nad moją “czerwonopigułkową” obserwacją, że większość ludzi jest podatna na znacznie prostsze, aby nie powiedzieć prymitywne manipulację. I kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy!!!

Może Ty też!

Na pewno chcesz takich pigułek? Jeśli chcesz osiągnąć bardzo dobrą jakość życia, szczególnie długoterminowo, to niestety takie spojrzenie to podstawa, bo w życiu też działa komputerowa zasada “garbage in – garbage out”

Teraz jestem bardzo ciekaw Twojej odpowiedzi 🙂

Link do artykułu https://www.nytimes.com/…/artificial-intelligence-fake…

PS: Dyskusja na ten temat odbyła się na facebooku
https://www.facebook.com/groups/430626737516740/permalink/802349563677787