Pamiętacie takie pocztówki, których obraz się zmieniał przy patrzeniu pod rożnym kątem? Technika była dalej rozwijana i dziś mozna zrobić w ten sposób nawet krótkie filmy. Co jest możliwe zobaczcie choćby tutaj. Oddziaływanie tego typu reklam przebadano na kampanii samochodu PT-Cruiser firmy Daimler-Chrysler. Szczegóły tutaj.
Dla nieznających niemieckiego krótkie podsumowanie: 4 stronicową reklamę włączono jako dodatek specjalny do TIME-Magazine. Na pierwszej stronie dodatku zintegrowana była właśnie taka Motion-Card z sekwencja filmowa PT Cruiser. Przetestowano oddziaływanie dodatku z Motion-Card w porównaniu z wersja bez tego efektu.
Różnica w czasie oglądania reklamy wyniosła w przypadku pierwszej strony +378% !! Różnica w całym dodatku wyniosła +211%. Nawet pozostale strony (bez tego efektu) oglądano o 85% dłużej.
Wyprzedził ich o kilkanaście lat McDonald. ;)
National Geographic w grudniu 88 roku umieścił na stronie frontowej swojej okładki holograficzny „film” ukazujący szklany globus przestrzeliwany kulą, z tyłu zaś holograficzną reklamę McDonalda.
Były to najlepsze hologramy jaki kiedykolwiek miałem okazję ujrzeć na żywo, podejrzewam że i dzisiaj zrobiły by niesamowite wrażenie.
Przez te 17 lat reklama McD umieszczona w moim egzemplarzu była oglądana przez ładnych kilka godzin i kilkadziesiąt osób. ;)
Mcl (miło byłoby gdybyś podpisywał Twoje komentarze w ogólnie uznany sposób :-))
Te reklamy nie są wykonywane techniką holograficzną. Efekt powodowany jest przez użycie tzw. mikrosoczewek, co daje żywy w kolorach, bardzo realistyczny obraz
Alex
Mamy rok 2011 a np. branża outdoor (przynajmniej w Polsce) nie doczekała się jeszcze reklam holograficznych np. stosowanych na powierzchniach reklamowych używanych m.in. na przystankach komunikacji miejskiej.