Dyskusje Czytelników – zasady

Nieformalna społeczność stworzona wokół alexba.eu coraz bardziej sprawia, że z czystego „Blogu Alexa” serwis ten staje się platformą wymiany myśli nie tylko na linii ja – Wy, lecz też pomiędzy Wami.

Zaczęliśmy od możliwości zamieszczania postów gościnnych, gdzie każdy, kto ma coś ciekawego do powiedzenia może opublikować to na dość poczytnym i cieszącym się dobrą reputacją miejscu.

Walk & Talk umożliwił Czytelnikom w różnych miastach nawiązanie bezpośredniego kontaktu ze sobą i spotkania w realu zupełnie niezależnie ode mnie czy też tego blogu.

Czas zrobić kolejny krok i umożliwić Wam inicjowanie dyskusji na interesujące Was tematy bez konieczności pisania postu gościnnego, bądź czekania, kiedy ja o nich napisze. Do tego celu służyć będzie nowa, uruchomiona dziś  kategoria na blogu – „Dyskusja Czytelników”

Oczywiście zależy mi zarówno na zachowaniu dość wyjątkowego charakteru alexba.eu, jak też na utrzymaniu rozsądnych proporcji  pomiędzy tym, co publikujemy a czystymi dyskusjami, więc pozwolę sobie na eksperymentalne wprowadzenie kilku prostych zasad:

  1. Każdy, kto ma jakiś temat, na który jego zdaniem warto podyskutować (a jednocześnie nie chce z różnych powodów pisać o nim postu gościnnego) wysyła do mnie na adres ablog (at) gmx.com mail ze słowem „Dyskusja” w temacie. W mailu tym zawarte są: a) proponowany tytuł dyskusji, b) co najmniej 3-5 zdań rozwinięcia tematu i ew. stanowiska inicjującego dyskusję, c) imię+nazwisko, bądź nick który zastąpi „XX” w pierwszym zdaniu „XX proponuje podyskutowanie na następujący temat:” do tego można podać niekomercyjny link do własnej strony domowej, profilu na LinkedIn, Goldenline itp. który będzie umieszczony pod nazwiskiem/nickiem. Trzeba promować tych, którzy się wychylają :-)
  2. Nawiązuję kontakt mailowy z inicjatorem i ustalamy, czy, kiedy i ewentualnie w jakiej formie dyskusja pojawi się na blogu
  3. Po umieszczeni jej online zapraszam wszystkich do jak zwykle kulturalnej wymiany poglądów, tak jak pod normalnym postem

Myślę, że tyle zasad na początek wystarczy, zobaczymy jak całość się rozwinie.

Zapraszam do zgłaszania tematów!